UWAGA! Dołącz do nowej grupy Limanowa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Uczniowie z „Trójki” w Urzędzie Miasta Limanowa – edukacyjna wizyta


W ramach edukacyjnej wycieczki uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 mieli możliwość odwiedzenia Urzędu Miasta Limanowa. Celem wizyty było zapoznanie młodych mieszkańców z funkcjonowaniem lokalnej administracji oraz pracą urzędników. Spotkanie z Burmistrz Jolantą Juszkiewicz dostarczyło wielu ciekawych informacji na temat roli samorządu w życiu mieszkańców. Uczniowie dowiedzieli się także o ważnych inicjatywach związanych z ochroną środowiska.

Podczas wizyty uczniowie zostali serdecznie powitani przez burmistrz, która szczegółowo omówiła zadania urzędu miasta oraz rolę Rady Miasta w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących rozwoju miejscowości. Podkreśliła znaczenie zaangażowania radnych, którzy są bezpośrednimi przedstawicielami mieszkańców i odpowiadają za głosowania dotyczące budżetu oraz inwestycji. Takie informacje były dla młodych ludzi nowością i wprowadziły ich w tematykę działania samorządu lokalnego.

W dalszej części wizyty uczniowie mieli okazję poznać działania ekodoradcy, Ewy Mól, która przedstawiła różnorodne inicjatywy mające na celu ochronę środowiska. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o czystość powietrza oraz jakie proekologiczne działania są podejmowane w ich mieście. Oprócz tego, podczas zwiedzania różnych wydziałów urzędu, mieli okazję usłyszeć o roli Miejskiego Centrum Usług Wspólnych i jego wpływie na edukację w Limanowej. Ta wizyta dostarczyła młodzieży wielu cennych informacji oraz zachęciła do aktywnego uczestnictwa w sprawach lokalnych.

Źródło: Urząd Miasta Limanowa


Oceń: Uczniowie z „Trójki” w Urzędzie Miasta Limanowa – edukacyjna wizyta

Średnia ocena:4.75 Liczba ocen:8


Zobacz Także