Mistrzostwa Europy World Kyokushin Budokai, które odbyły się 3 maja w Esztergom, okazały się wielkim sukcesem dla zawodników z Limanowej. W zawodach uczestniczyło 620 sportowców z 18 krajów, a limanowski Klub Kyokushin Karate zdobył pięć medali. Szczególnym osiągnięciem był triumf Tymoteusza Haloty, który drugi rok z rzędu wywalczył tytuł Mistrza Europy. Limanowska ekipa, licząca 11 zawodników, wniosła do rywalizacji wysoki poziom sportowy, co zostało docenione przez sędziów i zgromadzoną publiczność.
W gronie medalistów znaleźli się zawodnicy z Limanowej, którzy osiągnęli wysokie lokaty w swoich kategoriach. Tymoteusz Halota triumfował w kategorii Boys 12-13 yrs -50Kg, a Igor Karaś, Igor Kęska, Antoni Kędroń oraz Mateusz Golonka wywalczyli brązowe medale. Ich zmagania pokazały nie tylko ich umiejętności, ale także determinację i przygotowanie do zawodów na świecie, co jest szczególnie istotne w kontekście intensywnego treningu i rywalizacji w okresie przed mistrzostwami.
Reprezentacja limanowskiego klubu udowodniła, że pomimo młodego wieku, potrafi skutecznie rywalizować z najlepszymi karatekami w Europie. Choć nie wszyscy zawodnicy stanęli na podium, ich wysiłki i zaangażowanie zasługują na uznanie. Klub Kyokushin Karate nie tylko relacjonuje osiągnięcia swoich zawodników, ale także priorytetowo traktuje rozwój umiejętności i sportowego ducha. Złożone gratulacje skierowano w stronę trenerów, którzy przyczynili się do sukcesów swoich podopiecznych i wysiłków włożonych w przygotowania. Najbliższe miesiące będą kolejną okazją do rywalizacji i doskonalenia swoich umiejętności na polskich matach.
Źródło: Urząd Miasta Limanowa
Oceń: Limanowianskie sukcesy na Mistrzostwach Europy w Esztergom
Zobacz Także