UWAGA! Dołącz do nowej grupy Limanowa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Konkurs Palm Wielkanocnych w Limanowej – 38. edycja


W Limanowej, w Niedzielę Palmową, po raz 38. odbędzie się Konkurs Palm Wielkanocnych, który ma na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z tym świętem. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10 kwietnia 2025 roku, a prace oceniane będą w dniu samego wydarzenia. Integracja międzypokoleniowa jest jednym z kluczowych elementów konkursu, w którym biorą udział nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i dziadkowie.

Konkurs organizuje parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej we współpracy z Urzędem Miasta Limanowa. Uczestnicy będą mieli okazję wykazać się umiejętnościami w tworzeniu palm plecionych z wikliny, a także zdobionych zgodnie z lokalnymi tradycjami. Konkurs ma na celu nie tylko celebrację świąt, ale także ocalenie od zapomnienia lokalnych form twórczości ludowej.

Wypełnione formularze zgłoszeń można przesyłać drogą mailową lub dostarczać osobiście do Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji. Ocenianie palm rozpocznie się o godzinie 9:00 w Niedzielę Palmową, a wyniki zostaną ogłoszone o 11:30 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej parafii.

Źródło: Urząd Miasta Limanowa


Oceń: Konkurs Palm Wielkanocnych w Limanowej – 38. edycja

Średnia ocena:4.76 Liczba ocen:6


Zobacz Także