UWAGA! Dołącz do nowej grupy Limanowa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Przedszkolaki z Kamienicy w kampanii „No promil – No problem”

Aleksy Latoszek

Aleksy Latoszek


W ramach ogólnopolskiej kampanii „No promil – No problem”, funkcjonariusze Policji z Posterunku w Kamienicy zorganizowali wyjątkowe wydarzenie skierowane do najmłodszych. Wspólnie z przedszkolakami dzieci edukowały kierowców na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja miała na celu promowanie odpowiedzialności oraz trzeźwości wśród użytkowników dróg.

W minionym tygodniu przedszkolaki z Kamienicy uczestniczyły w działaniach profilaktycznych, które rozpoczęły się od kolorowego przemarszu. Uczestnicy trzymali transparenty z hasłami, które nawiązywały do potrzeby zachowania trzeźwości za kierownicą. Policjanci na czołowej linii wydarzenia prowadzili akcję kontrolną wśród kierowców, sprawdzając ich trzeźwość oraz ucząc, jak istotne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze.

W trakcie akcji dzieci miały okazję rozdawać kierowcom materiały edukacyjne dotyczące trzeźwości i bezpieczeństwa. Po zakończeniu działań na ulicach, policjanci odwiedzili przedszkole, gdzie przeprowadzili prelekcje o zasadach bezpieczeństwa. Tematyka dotyczyła prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, noszenia elementów odblaskowych oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu oraz radiowozu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Źródło: Policja Limanowa


Oceń: Przedszkolaki z Kamienicy w kampanii „No promil – No problem”

Średnia ocena:4.78 Liczba ocen:15


Zobacz Także